Το εργαστήριο της Οργανικής Χημείας ΙΙ (6ου εξαμήνου) θα ξεκινήσει στις 6 Σεπτέμβρη 2021 δια ζώσης, σύμφωνα με την ήδη γνωστή κατανομή διδασκόντων και φοιτητών (απο τα συμπληρωματικά εργαστήρια Οργανικής Χημείας Ι του Ιούλη). Με τον τρόπο αυτό, οι ίδιες ομάδες φοιτητών θα ασκηθούν και στο εργαστήριο Βιοχημείας (κοινωνική φούσκα). Θα τηρηθούν όλοι οι κανόνες ασφάλειας που ορίζονται απο τις αρμόδιες αρχές για την πανδημία. Πλήρης εμβολιασμός ή rapid test 48 ωρών (με επίσημα έγγραφα). Παρακαλούνται οι φοιτητές (-τριες) να τηρούν σχολαστικά τα μέτρα προστασίας, να είναι εφοδιασμένοι με τις δικές τους μάσκες και γάντια, να πλένουν σχολαστικά τα χέρια τους κατά την προσέλευση και απομάκρυνση απο το εργαστήριο.

Λ. Χατζηαράπογλου