Επιλογή Σελίδας

σπουδεσ

Η Συνέλευση του Τμήματος Χημείας στη συνεδρίαση με αριθμ. 984/28-09-2018, αποφάσισε ομόφωνα να ορίσει τις Επιτροπές Σπουδών με διετή θητεία (2018-19 & 2019-20) ως εξής:

1.ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΧΗΜΕΙΑΣ

Η Πρόεδρος του Τμήματος: Λουλούδη Μαρία, Καθηγήτρια

Αναπληρωτής Πρόεδρος: Πλακατούρας Ιωάννης, Καθηγητής

Οι Διευθυντές των Τομέων:

  1. Πλακατούρας Ιωάννης, Καθηγητής
  2. Σίσκος Μιχαήλ, Αν. Καθηγητής
  3. Μιχαηλίδης Άδωνις, Καθηγητής
  4. Πετράκης Δημήτριος, Καθηγητής

Γραμματειακή υποστήριξη: Ξ. Τουτουνζόγλου

2. ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

  1. Πλακατούρας Ιωάννης , Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Σίσκος Μιχαήλ, Αν. Καθηγητής
  3. Βλάχος Κωνσταντίνος, Αν. Καθηγητής
  4. Βλεσσίδης Αθανάσιος, Καθηγητής
  5. Χελά Δήμητρα, Αναπλ. Καθηγήτρια

Διοικητική Υποστήριξη: Κεντρική Γραμματεία
Γραμματειακή υποστήριξη Τομέων: Σ. Σταθαρά

3. Συντονιστικη Επιτροπη Μεταπτυχιακων Σπουδων

  1. Γαρούφης Αχιλλέας, Καθηγητής, (Συντονιστής)
  2. Σταλίκας Κωνσταντίνος, Καθηγητής
  3. Κωνσταντίνου Ιωάννης, Αν. Καθηγητής
  4. Βαρβούνης Γεώργιος, Καθηγητής
  5. Κούκκου Άννα-Ειρήνη, Αν. Καθηγήτρια

Διοικητική Υποστήριξη: Κεντρική Γραμματεία
Γραμματειακή υποστήριξη Τομέων: Α. Ψηλού

4. Επιτροπη Διδακτορικων Σπουδων

  1. Πλακατούρας Ιωάννης , Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Σίσκος Μιχαήλ, Αν. Καθηγητής
  3. Βλάχος Κωνσταντίνος, Αν. Καθηγητής
  4. Βλεσσίδης Αθανάσιος, Καθηγητής
  5. Χελά Δήμητρα, Αναπλ. Καθηγήτρια

Διοικητική Υποστήριξη: Κεντρική Γραμματεία
Γραμματειακή υποστήριξη Τομέων: Σ. Σταθαρά

5. Επιτροπη Μεταδιδακτορικων Σπουδων

  1. Λουλούδη Μαρία, Καθηγήτρια, (Πρόεδρος)
  2. Σκομπρίδης Κωνσταντίνος, (Αν. Πρόεδρος)
  3. Προδρομίδης Μάμας, Καθηγητής 
  4. Σκούλικα Σταυρούλα, Αν. Καθηγήτρια
  5. Σαββαΐδης Ιωάννης, Καθηγητής

Διοικητική Υποστήριξη: Κεντρική Γραμματεία
Γραμματειακή υποστήριξη Τομέων: Σ. Σταθαρά

6. Επιτροπη Καταταξεων

  1. Λουλούδη Μαρία, Πρόεδρος του Τμήματος (Πρόεδρος Επιτροπής)
  2. Βλεσσίδης Αθανάσιος, Καθηγητής
  3. Γκιώκας Δημοσθένης, Επ. Καθηγητής
  4. Γαρούφης Αχιλλέας, Καθηγητής
  5. Μαλανδρίνος Γεράσιμος, Αν. Καθηγητή
  6. Σκούλικα Σταυρούλα, Αν. Καθηγήτρια
  7. Βλάχος Κώστας, Αν. Καθηγητής

7. Επιτροπη Πρακτικης ασκησης

Τακτικά μέλη:

  1. Λουλούδη Μαρία, Καθηγήτρια, Πρόεδρος
  2. Πλακατούρας Ιωάννης, Καθηγητής, Αναπληρωτής Πρόεδρος
  3. Πετράκης Δημήτριος, Καθηγητής, Μέλος

 

Αναπληρωματικά μέλη:

  1. Μαλανδρίνος Γεράσιμος, Αναπληρωτής Καθηγητής
  2. Παπαγεωργίου Γεώργιος, Επίκουρος Καθηγητής
  3. Τάσσης Δημήτριος, Επίκουρος Καθηγητής

8. Επιτροπη ΟΜΕΑ

  1. Πλακατούρας Ιωάννης, Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Μάνος Εμμανουήλ, Επ. καθηγητής
  3. Καλαμπούνιας Άγγελος, Επ. Καθηγητής

9. Επιτροπη Σεμιναριων

  1. Ζαρκάδης Αντώνιος, Kαθηγητής(Συντονιστής )
  2. Παπαγεωργίου Γεώργιος, Επ. Καθηγητής
  3. Γκιώκας Δημοσθένης, Επ. Καθηγητής

10. Επιτροπη Ερευνητικων υποδομων και ερευνητικων χωρων

  1. Λουλούδη Μαρία, Καθηγήτρια (Συντονίστρια)
  2. Πλακατούρας Ιωάννης, Καθηγητής (Αναπληρωτής Συντονιστής)
  3. Βαϊμάκης Τιβέριος, Καθηγητής
  4. Βαρβούνης Γεώργιος, Καθηγητής
  5. Σκούλικα Σταυρούλα, Αν. Καθηγήτρια
  6. Τσιαφούλης Κωνσταντίνος,  ΕΔΙΠ
  7. Καρκαμπούνας Αθανάσιος, ΕΔΙΠ

11. Επιτροπη υγιεινης και ασφαλειας κτηριων

  1. Χατζηκακού Σωτήριος, Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Σαββαιδης Ιωάννης, Καθηγητής
  3. Σακκάς Βασίλειος, Αν. Καθηγητής
  4. Τέλλης Κωνσταντίνος, ΕΔΙΠ
  5. Μπράφας Γεώργιος, ΕΤΕΠ

12. Επιτροπη διαχειρισης τοξικων αποβλητων

  1. Βαρβούνης Γεώργιος, Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Πιπερίδη Χριστίνα, Ε.ΔΙ.Π.
  3. Κρικοριάν Δημήτριος, Ε.ΔΙ.Π.

13. Επιτροπη Αποσυρσης Οργανων και Δημιουργιας Μουσειου

  1. Χατζηκακού Σωτήριος, Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Μπόκαρης Ευθύμιος, Καθηγητής
  3. Μπράφας Γεώργιος, Ε.Τ.Ε.Π.

14. Επιτροπη Ιστοσελιδας

  1. Βλάχος Κωνσταντίνος, Αν. Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Τσίπης Αθανάσιος, Καθηγητής
  3. Καλαμπούνιας Άγγελος, Ε. Καθηγητής
  4. Βλέτσας Χρήστος, ΙΔΑΧ

15. Επιτροπη πληροφορικης και υπολογιστων

  1. Πλακατούρας Ιωάννης, Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Τσίπης Αθανάσιος, Καθηγητής (Αναπληρωτής Συντονιστής)
  3. Παπαγεωργίου Γεώργιος, Επ. Καθηγητής
  4. Τάσης Δημήτριος, Επ. Καθηγητής
  5. Γκιώκας Δημοσθένης, Επ. Καθηγητής
  6. Παπαμώκος Γεώργιος, Δρ.-Επ/κός Συνεργάτης

16. Επιτροπη παραλαβης Αγοραζομενων ειδων (οικονομικό έτος 2018)

Τακτικά μέλη

  1. Μούσης Βασίλειος, Ε.ΔΙ.Π.
  2. Καλλιμάνης Αριστείδης, Ε.ΔΙ.Π.
  3. Τέλλης Κωνστντίνος, Ε.ΔΙ.Π.

 

Αναπληρωματικά μέλη

  1. Φλώρου Αγγελική, Ε.ΔΙ.Π.
  2. Πιπερίδη Χριστίνα, Ε.ΔΙ.Π.
  3. Ταμπάκη Αφροδίτη, Ε.ΔΙ.Π.