ΕΝΑΡΞΗ ΑΣΚΗΣΕΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ Π.Μ.Σ. «ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ»

(για φοιτητές Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών που έχουν δηλώσει το Εργαστήριο του 1ου ακαδημαϊκού εξαμήνου με τίτλο: «ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ» στην ειδίκευση «Αναλυτική Χημεία, Χημεία και Τεχνολογία Περιβάλλοντος και Τροφίμων» του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών (Π.Μ.Σ.) του Τμήματος Χημείας στη «Χημεία» της Σχολής Θετικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων)

Η έναρξη των ασκήσεων του Εργαστηρίου του ΠΜΣ: «ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ»  θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά. Το λογισμικό για όλα τα διαδικτυακά μαθήματα είναι το Microsoft Teams και αποτελεί τμήμα του Office 365 το οποίο έχει προμηθευτεί το Π.Ι. Οδηγίες για την εγκατάσταση του λογισμικού υπάρχουν στην Κεντρική ιστοσελίδα toy Παν/μίου Ιωαννίνων-MSTeams. Απαραίτητη για δωρεάν πρόσβαση και σύνδεση στο Microsoft Teams η χρήση των ιδρυματικών προσωπικών κωδικών που θα σας παράσχει το Π.Ι. Η είσοδος-εγγραφή στην αίθουσα εξέτασης πρέπει να γίνει αποκλειστικά με την χρήση του ιδρυματικού e-mail των φοιτητών.

Επίσης, μπορεί να γίνει χρήση της δωρεάν εφαρμογής Teams από Android συσκευή κινητού τηλεφώνου Tablet.

Η έναρξη των ασκήσεων του Εργαστηρίου θα γίνει την Τρίτη 10 Νοεμβρίου 2020  και ώρα 16.00.

Η ομάδα του Εργαστηρίου: ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ που δημιουργήθηκε στο Microsoft Teams έχει όνομα: ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ–ΠΜΣ-ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2020-2021 και κωδικό: e39l6db

Παρακαλείστε να κάνετε εγγραφή στην ομάδα του μαθήματος για να μπορέσετε να συνδεθείτε στην teleoconference.

Όσοι δεν μπορέσουν να συνδεθούν με κωδικούς θα μπορέσουν να παρακολουθήσουν (χωρίς χρήση κωδικού) το μάθημα στο link:

*Οι φοιτητές που θα συμμετάσχουν στο εξ’ αποστάσεως μάθημα θα πρέπει να ενημερωθούν για το μείζον θέμα της προστασίας των Δικαιωμάτων Πνευματικής Ιδιοκτησίας. (Κεντρική ιστοσελίδα Παν/μίου Ιωαννίνων-MSTeams).

Δρ. Αθανάσιος Γ. Βλεσσίδης (Συντονιστής)

Καθηγητής

T